W dniu 20 czerwca odbył się finał rozgrywek w koszykówce U10 chłopców. Gospodarzem turnieju finałowego była Gama Akademia Koszykówki Starogard Gdański. Wszystkie mecze zostały rozegrane w hali OSiR przy ulicy Hallera 19A.

Do finału Województwa Pomorskiego przystąpiły cztery drużyny, wyłonione w półfinałach rozgrywanych dwa tygodnie wcześniej, jako zwycięzcy swoich grup. Oprócz reprezentantów Gama Akademia Koszykówki gościliśmy drużyny: De La Salle Gdańsk, UKS Basket Ósemka Wejherowo oraz Trefl 7 Sopot. Przed rozpoczęciem spotkań znane było rozstawienie drużyn w poszczególnych meczach.

Mecz otwarcia turnieju przypadł gospodarzom, Gama Akademia Koszykówki, a ich przeciwnikiem byli chłopcy reprezentujący barwy De La Salle Gdańsk. Trener Krzysztof Piątkowski podszedł z pełnym respektem do przeciwnika. Tym bardziej iż ciężko było ocenić którąkolwiek z ekip ,jaki poziom będzie reprezentować. Po rozegraniu zaledwie jednego turnieju w tym sezonie, spodziewać można się wszystkiego. De La Salle Gdańsk, pod wodzą Jakuba Zioła, wyszli na parkiet mocno zmotywowani. Raz za razem próbowali atakować obręcz bronioną przez chłopców z Gama Akademia Koszykówki, jednak twarda defensywa naszej drużyny nie pozwoliła na oddawanie celnych rzutów przeciwników. Po drugiej stronie boiska, przebieg meczu wziął na siebie Wiktor Piątkowski. Skutecznie trafiając kilka rzutów z rzędu, wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Po pierwszej połowie Gama Akademia koszykówki wypracowała bezpieczną przewagę. Druga część spotkania to kontrola wyniku naszego zespołu i finalnie kończymy spotkanie wynikiem 65-16.

W drugim ze spotkań, do rywalizacji przystąpiły zespoły Trefla 7 Sopot i UKS Ósemki Basket Wejherowo. Chłopcy z obu ekip wyrażali niezwykłą chęć rywalizacji. Jednak zwycięsko z tego pojedynku mogła wyjść tylko jedna drużyna. Trefl zaczął z wysokiego C . Po pewnie wygranej pierwszej połowie, można było być prawie pewnym kto stanie naprzeciw Gama Akademia Koszykówki w finale wojewódzkim. Druga część spotkania okazała się bardziej wyrównana. Jednak pomimo ogromnej chęci walki po stronie chłopców z UKS Ósemka Wejherowo, pozostało im walczyć o trzecie miejsce w województwie. Końcowy wynik spotkania na korzyść Trefl 7 Sopot (50-16) .

Mecz o podium należał do ekip, które musiały uznać wyższość rywali w meczach półfinałowych. Spotkanie De La Salle Gdańsk oraz UKS Ósemka Basket Wejherowo zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Tak właśnie było. Pierwsza kwarta zakończona blisko remisem. Chłopcy robili co mogli, aby dorzucić oczka na korzyść swojej drużyny. Skuteczność w pierwszej kwarcie nie należała do wygórowanych, w drugiej zaś kunszt strzelecki pokazali chłopcy z De La Salle Gdańsk i wyszli na prowadzenie po pierwszej połowie. Rozpoczęcie trzeciej kwarto oraz cały jej przebieg, to koncertowa gra chłopców pod wodzą Stanisława Zabrockiego. UKS Ósemka Basket Wejherowo odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Zostało 10 minut do końca spotkania, jednak nikt nie był pewien, kto zdobędzie miejsce na podium. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana. Finalnie ekipa UKS Ósemka Basket Wejherowo nie dała sobie zabrać uzyskanej przewagi i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Trzeba przyznać, iż w tym meczu, widać było wielkiego ducha rywalizacji i chęć zwycięstwa. Mecz dał bardzo dużo emocji. Wielkie brawa dla chłopców. Wynik spotkania 23-37 dla UKS Ósemka Basket Wejherowo.

Finał Województwa Pomorskiego wywalczyły ekipy Gama Akademia Koszykówki Starogard Gdański i Trefl 7 Sopot. Mistrz może być tylko jeden. Każda z drużyn, w pierwszych ze swoich meczów pokazała charakter. Wiadomo było, że nikt tanio skóry nie sprzeda. Warto dodać, iż Gama Akademia Koszykówki zagrała w nie małym osłabieniu. W pierwszym spotkaniu, już w drugiej akcji meczu, skręcił staw skokowy jeden z czołowych graczy naszego zespołu, Paweł Falgowski. Z uzyskanych informacji wiemy, że nic poważnego się nie stało. Miejmy nadzieję, że Paweł szybko wróci do zdrowia i pojawi się na treningach. Przy okazji serdecznie pozdrawiamy Pawła 🙂

Chłopcy dobrze rozpoczęli pierwszą kwartę, wygrywając 15-7,druga kwarta natomiast skończyła się remisem 10-10.Twarda obrona specjalistów w tej dziedzinie ,Jasia Trusczyńskiego oraz Wiktora Piątkowskiego, nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Ten sam duet wziął sprawy w swoje ręce atakując obręcz przeciwnika. Po pierwszej połowie, schodzimy do szatni na prowadzeniu 25-17. Tuż po przerwie, nie wszystko szło po myśli ekipy Gama Akademia Koszykówki. Trefl zaczął odrabiać straty, a nawet w trzeciej kwarcie wyszedł na kilku punktowe prowadzenie. W pewnym momencie mecz uciekał chłopcom spod kontroli. Wróciliśmy jednak z dalekiej podróży. Podopieczni Marcina Chojnackiego przestali być skuteczni w ostatnim fragmencie gry, co spowodowane było lepszą grą w obronie naszej drużyny. Przed rozpoczęciem czwartej kwarty na tablicy widniał wynik 39-34. Ostatnie 10 minut spotkania to istny horror. Skuteczne akcje po jednej jak i drugiej stronie kosza dodawały sporo emocji. Chłopcy mają zaledwie 10 lat lub mniej a stworzyli kibicom, trenerom i samym sobie świetne widowisko. Czwarta kwarta kończy się wynikiem 27-21 dla Gama Akademia Koszykówki, co w sumie daje nam wynik 66-54 . GAMA AKADEMIA KOSZYKÓWKI MISTRZEMWOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W KOSZYKÓWCE U10 CHŁOPCÓW. Na koniec turnieju, prezes sieci sklepów GAMA Sp. z o.o., sponsora tytularnego, Pan Mariusz Popławski, wręczył puchary za zajęcie poszczególnych miejsc oraz statuetki dla najlepszych zawodników drużyn oraz MVP całego turnieju. Dodatkowo wszyscy z uczestników otrzymali drobny, słodki upominek ufundowany przez sieć sklepów GAMA Sp. z o.o.